Tavaly hallottam először a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara minősítéséről, és már akkor elhatároztam, hogy ha 1 éves lesz a vállalkozásom, jelentkezem a Kamarai Bizalom minősítésre.
Ki kaphat Kamarai Bizalom védjegyet?
Röviden: a BKIK átvilágítja a céget/vállalkozót, és akit megbízhatónak talál, annak odaítéli a Kamarai Bizalom védjegyet egy évre, majd évente felülvizsgálják a döntést.
Nagyon fontosnak tartom, hogy hivatalos szervek által is igazolva vagy minősítve legyen a munkám, mert ez növeli a bizalmat az irányomban – ezért vagyok büszke a Virtuális Asszisztensek Magyarországon Egyesület díjára is.
Az ügyfelek véleménye a legfontosabb
Egyéni szolgáltató vállalkozóként csak kis számú ügyfélvéleményt tudok begyűjteni, hiszen nem terméket árulok, amit sokan véleményezhetnek, hanem meghatározott számú ügyfelem van csak. Persze az a legfontosabb számomra, hogy ők állandó ügyfeleim és elégedettek a munkámmal.
Elismerés és ismertség
A védjegy elnyerésével a vállalkozásom felkerült a BKIK minősített vállalkozásai közé. Ez nem csak ismertséget, de elismerést is hoz, hiszen a szervezet nagy múlttal rendelkezik. Kevés lehetőség van arra, hogy minősítést vagy elismerést kapjunk a szakmánkban, de az online szolgáltatók nagy többségére ez igaz. Ezért igyekszem megragadni minden lehetőséget, hogy növeljem a leendő ügyfeleim bizalmát, hiszen ez a legfontosabb az én munkámban.
Társadalmi felelősségvállalás és fenntarthatóság
Nem csak a megbízhatóságot vizsgálta a testület, hanem a társadalmi felelősségvállalásomat és a működésem fenntarthatóságát is.
Társadalmi felelősségem inkább magánjellegű, de azért a munkámból kifolyólag is vállalok önkéntes feladatokat:
- szakértőnek kértek fel egy olyan csoport támogatására, ahol kezdő virtuális asszisztensek tehetik fel kérdéseiket a vállalkozás indításáról, a munkával kapcsolatos elakadásaikról
- admin vagyok egy helyi ingyenes Facebook csoportban, így csökken a környezetemben a szeméttermelés és anyagi ráfordítás nélkül juthatnak a helyiek használt termékekhez vagy épp megszabadulhatnak a felesleges holmijuktól
A fenntarthatóság azonban szívügyem, magánemberként is igyekszem minél kisebb ökolábnyomot hagyni magam után, és az online munka ezt teljesen támogatja, hiszen:
- otthonról dolgozom, nem használok semmilyen közlekedési eszközt
- nincs szükség irodafenntartásra, eszközökre, gépekre, külön fűtésre, világításra
- a házunkon napelem van, a szükséges energia így megújuló forrásból származik
- a szabad időbeosztásomnak köszönhetően tudunk piacra járni, ahol csomagolás nélkül vásárolhatunk helyi termelőktől
- nincs nyomtatóm, nem használok papírt
- rendszeresen törlöm a felesleges fájlokat, figyelek a digitális lábnyomom csökkentésére is, hiszen a felhőben tárolt adat is energiát igényel
- az eszközeimet tudatosan vásároltam másodkézből